10 czerwca 2024 ― poniedziałek

Sukces jeźdźca z naszego okręgu w Drammen (NOR)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas rozgrywanych w ubiegły weekend w Drammen (NOR) międzynarodowych zawodów CSIO3* NC EEF RQ reprezentanci Polski zanotowali doskonałe wyniki i dwa zwycięstwa w najważniejszych konkursach tych zawodów.

W rozgrywanym w piątek 7 czerwca drużynowym konkursie kwalifikacyjnym serii EEF Nations Cup dla Regionu Północnego, polska drużyna wystartowała w następującym składzie:

  1. Marek Wacławik – Katmandau
  2. Michał Tyszko – Colinero
  3. Mściwoj Kiecoń – Cicero
  4. Przemysław Konopacki – Pure Pasion From Second Life Z


W swoim pierwszym starcie w serii CSIO3*-NC EEF na zawodach rozegranych 15 – 19 maja CSIO3*-NC EEF RQ – Martofte (DEN) nasza ekipa z wynikiem 20 pkt. karnych zajęła w konkursie PN miejsce 7.

W Drammen już pierwszy nawrot konkursu drużynowego pokazał, że nasi reprezentanci są w doskonałej dyspozycji. Cztery bezbłędne przejazdy dobrze wróżyły przed walką o końcowy sukces w II nawrocie. Kolejne dwa bezbłędne przejazdy (Marka Wacławika i Michała Tyszko) pozwoliły naszej drużynie na awans do rozgrywki konkursu, w której Marek Wacławik pokonał reprezentantkę gospodarzy Odę Charlotte.

To jednak nie koniec doskonałych wieści z norweskiego Drammen. W głównym konkursie indywidualnej klasyfikacji tych zawodów rozegranym w niedzielę 9 czerwca konkursie OXER GRAND PRIX 155 cm. do rozgrywki awansowało 7 par. wśród nich znalazł się Michał Tyszko z TKJ Garbówek startujący na 12-letnim ogierze Colinero. Spośród 3 bezbłędnych przejazdów rozgrywki, najszybszy należał do Michała Tyszki!

Serdecznie gratulujemy polskiej ekipie a w szczególności reprezentantowi naszego okręgu, Michałowi Tyszko!

Fot. Beata Walas.

Udostępnij: