Aktualności

1

Zmiany w zarządzie OZJ w Łodzi

Dnia 30 grudnia, Tomasz Paradowski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi informując jednocześnie, iż nie będzie kandydował na to stanowisko w kolejnej kadencji. Członkowie zarządu, jednogłośnie przyjęli tą decyzję.

Zarząd, jednogłośnie powierzył funkcję Prezesa OZJ w Łodzi, Pani Joannie Szulc, do czasu zwołania Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego.

Czytaj całość

2021-01-02

#informacje

1

Licencje na 2021. O czym należy pamiętać?

Sprawne załatwienie formalności związanych z rejestracją i licencjami regionalnymi zawodników i koni, w największym stopniu, zależy od złożenia poprawnie wypełnionej dokumentacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Właściwe druki (na obecny sezon) - do pobrania wyłącznie ze strony www.lodzkiejezdzieckie.pl. Wykaz niezbędnych dokumentów, prezentujemy w załączeniu:

Zawodnicy:

1. wypełnione zgłoszenie zawodnika do rejestracji – tylko w przypadku nowo rejestrowanych zawodników

2. wypełniony wniosek o wydanie licencji dla zawodnika

3. zaświadczenie lekarskie wystawione przez uprawnionego lekarza medycyny sportowej

4. ubezpieczenie NNW sport – jeździectwo ważne do 31 grudnia roku, na który został złożony wniosek licencyjny

5. wypełniony wniosek o zmianę barw klubowych w przypadku zmiany klubu, w którym zawodnik będzie startował

Konie:

1. wypełnione zgłoszenie konia do rejestracji – również w przypadku zmiany właściciela konia

2. kopia paszportu hodowlanego (strona z  podstawowymi danymi konia, hodowcą, rodowodem i potwierdzonym przez PZHK aktualnym właścicielem konia)

3. w celu przedłużenia licencji konia na kolejny rok należy przesłać nazwę konia oraz numer paszportu hodowlanego

 Dokumenty należy przesyłać wyłącznie na adres: ozj@ozj-lodz.pl

Czytaj całość

2020-12-29

#informacje

1

RANKING KOŃCOWY SEZONU 2020

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia sezonu w rankingach jeźdźców Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi. Sezon, choć przerywany i ograniczony, był bardzo ciekawy i obfitował w dużą liczbę konkursów regionalnych, które dały wiele możliwości do rywalizacji w rankingach.

Choć zestawienia tworzone są od trzech lat, to po raz pierwszy zdażyło się, aby lider rankingu prowadził w nim od stycznia do grudnia. Zwycięzcą rankingu ZŁOTEGO, został aktualny Mistrz Województwa Łódzkiego w Skokach Przez Przeszkody - SEBASTIAN BĄK, reprezentujący Stowarzyszenie R&S Stables. Po raz pierwsze również zdarzyło się, że na miejscach "medalowych", po całym, długim sezonie mamy dwie zawodniczki ex aequo. Są nimi reprezentantki Łódzkiego Klubu Jeździeckiego, KLAUDIA SIUCIŃSKA i GABRIELA JANISZEWSKA, które gromadząc tyle samo punktów, zajęły w rankingu ZŁOTYM miejsce drugie.

WIKTOR HELBICH, reprezentujący Klub Jeźdizecki Salio, wspiął się na pierwsze miejsce rankingu SREBRNEGO w czerwcu br. i zdominował rywalizację, prowadząc do samego końca. Jedyną zawodniczką, która mogła i próbowała rywalizować o pierwsze miejsce jest DAGMARA ANTCZAK, zawodniczka Sportowego Klubu Jeździeckiego HORSEPROFI w Łodzi. O dalsze miejsca rankingu, toczyła się zacięta rywalizacja. Praktycznie każdy kolejny miesiąc przynosił duże zmiany na miejscach 3-7. Ostatecznie, trzecią zawodniczką sklasyfikowaną w rankingu SREBRNYM, jest NIKOLA KRĘGIELSKA (Tuszyński KJ Garbówek).

Do samego grudnia, największą niewiadomą stanowiły rozstrzygnięcia w rankingu BRĄZOWYM. Do ostatniego dnia zawodów regionalnych, organizowanych w tym roku, liczyliśmy dokładnie każdy zdobyty punkt, aby poznać właściwą kolejność na czołowych miejscach. Wygrała w nim MICHALINA DAŃCZAK (Stowarzyszenie R&S Stables), wyprzedzając jedynie o 30 punktów rankingowych, JAKUBA FLORCZAKA (KJ Janowice) i o kolejne 10 punktów GABRIELĘ RATAJSKĄ (KJ Salio).

Wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań jeździeckich, dziękujemy za rywalizację w całym roku i życzymy wielu sukcesów w sezonie 2021

Czytaj całość

2020-12-26

#informacje

1

SJ Ośrodek Jeździecki Skaratki

Jeszcze w roku 2020, do grona klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Jeździeckim w Łodzi, dołącza Stowarzyszenie Jeździeckie "Ośrodek Jeździecki Skaratki" z siedzibą w Domaniewicach. Witamy serdecznie i jak zawsze, życzymy wielu sukcesów sportowych i organizacyjnych.

Czytaj całość

2020-12-26

#informacje

1

KALENDARZ ZAWODÓW NA 2021

Na naszej stronie internetowej, dostępna jest już wstępna propozycja kalendarza zawodów na sezon jeździecki 2021 w województwie łódzkim.

Czytaj całość

2020-12-19

#informacje

1

Numer konia na zawodach

Na prośbę przedstawicieli środowiska sędziowskiego OZJ w Łodzi przypominamy, że zgodnie z przepisami konkurencji B (skoki przez przeszkody), obowiązującymi na wszystkich zawodach jeździeckich organizowanych zgodnie z przepisami PZJ (w tym również regionalnych), konie mają obowiązek noszenia numeru identyfikacyjnego, przydzielonego przez organizatora, przez cały czas trwania zawodów. Zgodnie z art. 282, pkt 5, "numer ten koń musi mieć założony zawsze kiedy opuszcza stajnię, aby było możliwe jego zidentyfikowanie przez wszystkie osoby oficjalne wraz z komisarzami".
W zawodach jeździeckich, organizowanych w województwie łódzkim, sukcesywnie wzrasta ilość zgłaszanych do udziału koni. Biorąc pod uwagę powyższe, oraz obecną sytuację epidemiczną w kraju, szybka i jednoznaczna możliwość identyfikacji konia, a co za tym idzie, startującego na nim uczestnika, staje się bardzo ważnym elementem organizacyjnym, znacznie usprawniającym przebieg zawodów.
Czytaj całość

2020-10-28

#informacje