Aktualności

1

Rankingi po 3/4 sezonu

Wrześniowe zawody regionalne nie zmieniły liderów rankingów jeźdźców OZJ w Łodzi, ale ostatnie zawody w Salio, przyniosły wiele przetasowań w zestawieniach. Halowa końcówka sezonu może być decydująca i przynieść duże przetasowania.

Czołówka rankingu ZŁOTEGO bez zmian. Prowadzi Ludmiła Siergiej-Krysztofiak (Klub Jeździecki Salio). Gabriela Janiszewska (R&S Stables) odrobiła stratę punktową do Julii Paradowskiej (SKJ Horseprofi) i obie zawodniczki zajmują aktualnie drugie miejsce.

Wiktoria Troć (KJ Salio), sukcesywnie powiększa przewagę nad rywalami w rankingu SREBRNYM, prowadząc z przewagą już 300 punktów nad drugą w zestawieniu Nikolą Kręgielską (TKJ Garbówek). Liderki goni Julia Chmaj (SKJ HORSEPROFI).

Najciekawiej wygląda rywalizacja w rankingu BRĄZOWYM. Prowadząca od dłuższego czasu Alicja Gabrysiak (Łódzki KJ) ma już tylko 20 punktów przewagi nad Antoniną Barzdo (KJ Zbyszko), która wskoczyła na drugie miejsce rankingu, wyprzedzając Ewę Machniewicz (R&S Stables). Mocno zapunktowali również kolejni zawodnicy w zestawieniu. Nic jeszcze nie jest pewne, a wspaniała rywalizacja potrwa pewno do samego końca sezonu 2019'

Zasady tworzenia rankingu

Czytaj całość

2019-09-30

#informacje

1

Odwołane zawody w Gajewnikach

Z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń, organizator (Stajnia Gajewniki) odwołał zawody regionalne w skokach przez przeszkody, zaplanowane na najbliższy weekend.

Czytaj całość

2019-09-13

#informacje

1

Odeszła Kalina Wyszyńska

1 września 2019 roku zmarła Kalina Wyszyńska - wieloletni sędzia i działacz Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, dr nauk biologicznych, były pracownik Instytutu Medycyny Pracy.  Kalina uprawnienia sędziowskie uzyskała w 1975 roku i od tego czasu była czynnym sędzią zarówno w naszym okręgu, jak również na wielu zawodach w całym kraju. Posiadała klasę P w trzech dyscyplinach: skokach, ujeżdżeniu i wkkw. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku przez wiele lat była najpierw członkiem, a następnie przez dwie kadencje Przewodniczącą Kolegium Sędziów OZJ  Łódź.   Wychowała i wypromowała wielu sędziów naszego okręgu chętnie dzieląc się z nimi swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Zawsze otwarta, miła i pomocna.  Po raz ostatni pracowała w składzie ekipy sędziowskiej  w miejscu, z którym była związana w sposób szczególny w maju 2010 roku podczas ZO  o Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Bogusławice były dla niej miejscem wyjątkowym, bo to tutaj pod koniec lat sześćdziesiątych na obozie studenckim zaczęła się Jej przygoda z końmi i jazdą konną. To tutaj poznała wiele koleżanek i wielu kolegów zarażonych jak Ona konnym bakcylem. Znajomości te i przyjażnie utrzymywała przez lata.     

Pogrzeb odbędzie się 9 września 2019 r. o godz. 12.30  na Starym Cmentarzu w Łodzi ul. Ogrodowa 43.  

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.

   

 

Czytaj całość

2019-09-03

#informacje

1

Najnowszy ranking jeźdźców OZJ w Łodzi

Czy wśród liderów rankingów, można szukać faworytów Mistrzostw Województwa Łódzkiego? Zapewne tak i to przynajmniej w kilku kategoriach.

W lipcowym rankingu ZŁOTYM, na pozycji lidera, umocniła się Ludmiła Siergiej-Krysztofiak (Klub Jeździecki Salio). Na drugie miejsce awansowała Gabriela Janiszewska (Stowarzyszenie R&S Stables), a na trzecie Adam Ciechański (Equestro Centrum Szkolenia Jeździeckiego)

W rankingu SREBRNYM, nadal trwa pasjonująca rywalizacja, pomiędzy Wiktoria Troć (Klub Jeździecki Salio), Nikola Kręgielska (Tuszyński KJ Garbówek) i Julią Chmaj (Sportowy Klub Jeździecki Horseprofi). 

Alicja Gabrysiak (Łódzki Klub Jeździecki) niezmiennie utrzymuje przewagę nad resztą stawki rywalizującej w rankingu BRĄZOWYM. Druga jest Ewa Machniewicz (Stowarzyszenie R&S Stables). Na trzecie miejsce awansowała Barzdo Antonina (Fundacja KJ Zbyszko).

Zasady tworzenia rankingu.

Czytaj całość

2019-07-30

#informacje

1

Komunikat PZJ w sprawie EVA

Komisja Weterynaryjna PZJ, przekazała komunikat w sprawie wirusowego zapalenie tętnic koni.

Czytaj całość

2019-07-08

#informacje

1

Klub Jeździecki WIKI

W strukturach Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, witamy Klub Jeździecki WIKI, z siedzibą w Łodzi.

Życzymy wielu sukcesów sportowych i organizacyjnych.

Czytaj całość

2019-03-29

#informacje