Aktualności

1

Najnowszy ranking jeźdźców OZJ w Łodzi

Czy wśród liderów rankingów, można szukać faworytów Mistrzostw Województwa Łódzkiego? Zapewne tak i to przynajmniej w kilku kategoriach.

W lipcowym rankingu ZŁOTYM, na pozycji lidera, umocniła się Ludmiła Siergiej-Krysztofiak (Klub Jeździecki Salio). Na drugie miejsce awansowała Gabriela Janiszewska (Stowarzyszenie R&S Stables), a na trzecie Adam Ciechański (Equestro Centrum Szkolenia Jeździeckiego)

W rankingu SREBRNYM, nadal trwa pasjonująca rywalizacja, pomiędzy Wiktoria Troć (Klub Jeździecki Salio), Nikola Kręgielska (Tuszyński KJ Garbówek) i Julią Chmaj (Sportowy Klub Jeździecki Horseprofi). 

Alicja Gabrysiak (Łódzki Klub Jeździecki) niezmiennie utrzymuje przewagę nad resztą stawki rywalizującej w rankingu BRĄZOWYM. Druga jest Ewa Machniewicz (Stowarzyszenie R&S Stables). Na trzecie miejsce awansowała Barzdo Antonina (Fundacja KJ Zbyszko).

Zasady tworzenia rankingu.

Czytaj całość

2019-07-30

#informacje

1

Komunikat PZJ w sprawie EVA

Komisja Weterynaryjna PZJ, przekazała komunikat w sprawie wirusowego zapalenie tętnic koni.

Czytaj całość

2019-07-08

#informacje

1

Klub Jeździecki WIKI

W strukturach Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, witamy Klub Jeździecki WIKI, z siedzibą w Łodzi.

Życzymy wielu sukcesów sportowych i organizacyjnych.

Czytaj całość

2019-03-29

#informacje

1

Klub Jeździecki AGRI

Do grona klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Jeździeckim, dołączył Klub Jeździecki AGRI, z siedzibą w Zapoly (gm. Brzeźnio). Członkami Zarządu Klubu są Panowie SławomirGrzelczyk i Kamil Grzelczyk. Klub otrzymał licencję regionalną na sezon 2019' o numerze LCWZJ/274/19.

Witamy w gronie klubów reprezentujących województwo łódzkie i życzymy wielu sukcesów sportowych i organizacyjnych.

Czytaj całość

2019-01-24

#informacje

1

Dwie kategorie wiekowe w MAWŁ w skokach

Zarząd Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, podjął decyzję o wprowadzeniu podziału klasyfikacji, zawodów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Amatorów Województwa Łódzkiego w Skokach Przez Przeszkody, na dwie kategorie wiekowe.

Odbywające się od dwóch lat mistrzostwa amatorów, organizowane razem z MWŁwSPP, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W związku z tym, organizator zawodów, podjął decyzję o podzieleniu rywalizacji, na dwie kategorie wiekowe. Od sezony 2019', uczestnicy rywalizować będą o tytuły Mistrza Amatorów Województwa Łódzkiego, wśród dzieci i młodzieży (9-16 lat) oraz juniorów i dorosłych (powyżej 16 lat).

Przypominamy, że najbliższe MWŁwSPP oraz MAWŁwSPP, odbędą sie w Gajewnikach, w dniach 9-11 sierpnia 2019r.

Aktualne regulaminy, dostępne są na naszej stronie internetowej, w zakładce DOKUMENTY/REGULAMINY.

Czytaj całość

2019-01-16

#informacje

1

Zasady rankingu OZJ na sezon 2019'

Zarząd Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, podsumował rok funkcjonowania rankingu OZJ (w formie testowej) oraz przyjął zasady jego tworzenia na sezon 2019'.

W ocenie Zarządu OZJ (organizatora rankingu), przyjęte zasady jego tworzenia sprawdziły się. Odzwierciedliły rzeczywiste wyniki sportowe, osiągane przez zawodników, w trakcie konkursów regionalnych. Funkcjonowanie rankingu, w przyjętej formie, w pełni realizuje cele, na niego założone.

Zauważono również, że atrakcyjność rankingu, jest całkowicie zależna od frekwencji, a ta związana jest z koniecznością rejestrowania licencji regionalnych w OZJ w Łodzi. Funkcjonujący w PZJ, system informatyczny obsługujący licencje krajowe (ARTEMOR), nadal nie gwarantuje bowiem całkowitej pewności danych, jakie jest w stanie pozyskać związek wojewódzki.

PRZYPOMINAMY więc i ZACHĘCAMY, do przesyłania do OZJ w Łodzi, wniosków o licencje regionalne, niezależnie od uzyskania licencji krajowej w PZJ.

Zarząd zdecydował również, po uzgodnieniu sprawy z organizatorami zawodów regionalnych w województwie, o rezygnacji z tworzenia "funduszu nagród dla uczestników rankingu OZJ" (wykreślenie w całości punktu numer 6 z założeń funkcjonujących w 2018 roku), który miał być tworzony z dodatkowych wpłat pobieranych od uczestników zawodów regionalnych. Zgodnie z projektem, każdy uczestnik ZR, miał wnosić dodatkową opłatę, w wysokości 1 zł od każdego przejazdu konkursowego, zrealizowanego w trakcie zawodów.

Zasady tworzenia rankingu OZJ w Łodzi na rok 2019'

Czytaj całość

2019-01-10

#informacje