Aktualności

2

Eliminacje do OOM w 2019 roku!

Informujemy, że eliminacje do OOM dla naszego regionu (województwa: lubelskie, łódzkie, mazowieckie i podlaskie) odbędą się w następujących terminach i miejscach:

wkkw: 1-2 czerwca w SO Bogusławice, 97-320 Wolbórz

skoki: 8-9 czerwca KJ Bobrowy Staw, 05-152 Sowia Wola

ujeżdżenie: 15-16 czerwca KJ Golden Horse, 05-505 Koryta

Czytaj całość

2019-02-08

#zawody

2

Kalendarz zawodów na sezon 2019'

W trakcie wczorajszego spotkania Zarządu OZJ w Łodzi z organizatorami zawodów jeździeckich w województwie łódzkim, ustalono ostateczny kalendarz imprez Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, na sezon 2019'. Kalendarz prezentujemy na naszej stronie internetowej. 

Sezon zawodów w naszym województwie rozpoczniemy 16-17 marca w Bogusławicach (HZTiRB). Łącznie zorganizowanych zostanie 45 imprez (17 skoki, 5 powożenie, 4 ujeżdżenie, wkkw i rajdy konne, 1 woltyżerka). Zawody rangi międzynarodowej w powożeniu zaprzęgami, zorganizuje w maju SJ Napoleońska Zagroda w Bogusławicach. Dziesięciokrotnie, zawody będą miały rangę ogólnopolską, 37 razy regionalną i 28 razy towarzyską. W sierpniu, w Bogusławicach, odbędą się Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi. Halowy sezon, to łącznie 12 imprez w skokach przez przeszkody oraz powożeniu zaprzęgami.

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego odbędą się w następujących terminach:

 7-8 czerwca - MWŁ w Sportowych Rajdach Konnych, Dzierżązna/Ciosny

 9-11 sierpnia - MWŁ w Skokach Przez Przeszkody, Gajewniki

 7-8 września - MWŁ w Ujeżdżeniu, Walewice

KALENDARZ 2019'

Czytaj całość

2019-01-09

#zawody

2

Regulamin rozgrywania konkursów towarzyskich

Obradujący w dniu dzisiejszycm Zarząd Okręgowego Zwiazku Jeździeckiego w Łodzi, przyjął regulamin rozgrywania konkursów towarzyskich rozgrywanych przy zawodach regionalnych.
Regulamin dostępny jest w załączeniu.

Czytaj całość

2019-01-08

#zawody

2

Listopadowy ranking OZJ w Łodzi.

Kolejne zawody regionalne w skokach przez przeszkody, zakończą się już w grudniu. Prezentujemy więc listopadowe zestawienia rankingu najlepszych jeźdźców, zarejestrowanych w OZJ w Łodzi.

Klaudia Siucińska (Łódzki Klub Jeździecki), ponownie wysunęła się na prowadzenie w rankingu ZŁOTYM. Wygląda na to, że jej rywalizacja z Julia Paradowska (Sportowy Klub Jeździecki Horseprofi), rozstrzygnie się na samym końcu obecnego sezonu. O trzecie miejsce w rankingu walczą nadal Myrzat Sabitov (KJ Janowice) oraz Ewa Strzechowska(Klub Jeździecki Salio).

Zmiana lidera, również w rankingu SREBRNYM. Z dość dużą przewagą, na prowadzeniu jest Gabriela Janiszewska (R&S Stables). Kolejne dwa miejsca, zajmują reprezentanci SKJ HORSEPROFI - Tomek Paradowskii Anna Woźna.

Sprawa zwycięstwa w rankingu BRĄZOWYM, wydaje się już rozstrzygnięta. Irmina Szybka (KJ Janowice, na zdjęciu), ma bardzo dużą przewagę punktową, nad kolejnymi zawodnikami. O drugie miejsce, walczyć natomiast może jeszcze, co najmniej czwórka zawodników: Wiktoria Troć (KJ Salio), Łukasz Giełwanowski (SKJ HORSEPROFI), Mateusz Sputowski (KJ Infernal Team) oraz Roksana Galanciak (Stowarzyszenie R&S Stables).

Założenia (zasady) tworzenia rankingu dostępne są na naszej stronie internetowej, w zakładce DOKUMENTY/REGULAMINY.

PRZYPOMINAMY, że:
- ranking obejmuje JEDYNIE zawodników posiadających licencje sportowe (regionalne), zarejestrowane w OZJ w Łodzi. Zachęcamy więc, do zgłoszenia swoich licencji (krajowych, zarejestrowanych w PZJ) do Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi.
- do rankingu wliczane są JEDYNIE wyniki konkursów rozgrywanych w ramach zawodów regionalnych.
- z uwagi na konieczność wypracowania metod przetwarzania danych wejściowych oraz ograniczenia wynikające z braku początkowej bazy danych, w sezonie 2018’, tworzony jest ranking NIEOFICJALNY, TESTOWY.

Czytaj całość

2018-11-19

#zawody

2

MŁODZICY w Mistrzostwach, do 13 lat!

Dostosowanie przepisów MWŁ do przepisów ogólnych PZJ.

Zarząd Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, podjął decyzję, dostosowującą podział kategorii wiekowej młodzików w regulaminie Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Skokach Przez Przeszkody, do regulaminu dyscypliny skoki przez przeszkody (B) Polskiego Związku Jeździeckiego.
Zgodnie z podjętą dzisiaj decyzją, w kategorii młodzików, mogą wystąpić dzieci w wieku do 13 lat, a nie 11, jak było w wersji poprzedniej regulaminu MWŁwSPP. Aktualny regulamin, dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Czytaj całość

2018-09-17

#zawody

2

Marszałek Województwa Patronem Mistrzostw Województwa 2018'

Miło nam poinformować, iż Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Witold Stępień, wyraził zgodę na objęcie patronatem Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Skokach Przez Przeszkody, Ujeżdżeniu i Sportowych Rajdach Konnych.

Mistrzostwa już we wrześniu (skoki i ujeżdżenie) i październiku (sportowe rajdy konne).

Czytaj całość

2018-08-13

#zawody