10 maja 2024 ― piątek

Standardy ochrony małoletnich

15 lutego 2024 roku w polskim prawodawstwie weszły w życie przepisy mające na celu zabezpieczenie praw najmłodszych, czyli wprowadzono obowiązujące STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH.

Co kryje się za tą systemową zmianą mającą chronić małoletnich przed krzywdzeniem, czyli osoby poniżej 18 roku życia?

Otóż wspomniane STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH to konkretne zasady, reguły i procedury, które gwarantują bezpieczeństwo dzieci oraz to, że nie doznają one krzywdy ze strony pracowników, rodziców, rówieśników oraz innych osób. To gwarancja właściwej reakcji oraz sprawnego przepływu informacji w każdym przypadku krzywdzenia, czy nawet podejrzenia krzywdzenia osoby małoletniej.

Obowiązek wprowadzenia STANDARDÓW OCHRONY MAŁOLETNICH do 15 sierpnia 2024 roku dotyczy nie tylko jednostek oświatowych, dotyczy on również takich podmiotów jak:

żłobki, kluby dziecięce, ośrodki rehabilitacyjne, kluby sportowe, szkoły językowe, szkoły tańca, świetlice środowiskowe, instytucje pracujące z dziećmi i zajmującymi się nimi na stałe i okresowo (organizatorów kolonii, półkolonii, itp.), organizatorów działalności związanej z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich (artystyczne, sportowe, religijne, itd.), organizacje pozarządowe prowadzące zajęcia, terapie itd.

Zarząd OZJ w Łodzi informuje wszystkich członków oraz osoby związane ze sportem jeździeckim działające na naszym terenie, że dostępne szkolenie warsztatowe online na temat wdrożenia STANDARDÓW OCHRONY MAŁOLETNICH, które wyposaży Państwa zarówno w rozwiązania formalne, jak i kompleksową dokumentację, odbędzie się w dniu 23 maja 2024 roku o godzinie 10:00 – 15:00.

Organizatorem szkolenia jest:

Anna Stelmach

Grupa Wydawnicza Semantika

ul. Żuławska 10

60-412 Poznań

NIP: 777-323-26-50, REGON 302483298,

KRS: 0000470869; Wydział VIII KRS Poznań

Zapisy: www.szkolenia.semantika.pl

Szkolenie poprowadzi: Dariusz Skrzyński – prawnik, trener, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego. Prowadzi szkolenia i konferencje dla kierowniczej kadry oświaty, rad pedagogicznych, nauczycieli oraz wychowawców. Autor i współautor wielu artykułów, książek i publikacji elektronicznych skierowanych do szkół i przedszkoli. Właściciel serwisu www.eduprawnik.pl. Prowadzi Kancelarię EDUPRAWNIK specjalizującą się w obsłudze placówek oświatowych oraz wydawców.

Koszt szkolenia:

Bilet 499 zł netto

  • Dostęp na żywo do 5-godzinnego szkolenia
  • Certyfikat uczestnictwa

Bilet 699 zł netto

  • Dostęp na żywo do 5-godzinnego szkolenia
  • Certyfikat uczestnictwa
  • 30 dni dostępu do nagrania szkolenia

Bilet 799 zł netto

  • Dostęp na żywo do 5-godzinnego szkolenia
  • Certyfikat uczestnictwa
  • 30 dni dostępu do nagrania szkolenia
  • Pakiet gotowej dokumentacji obejmującej około 40 wzorcowych dokumentów i procedur
Udostępnij: