26 grudnia 2020 ― sobota

RANKING KOŃCOWY SEZONU 2020

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia sezonu w rankingach jeźdźców Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi. Sezon, choć przerywany i ograniczony, był bardzo ciekawy i obfitował w dużą liczbę konkursów regionalnych, które dały wiele możliwości do rywalizacji w rankingach.

Choć zestawienia tworzone są od trzech lat, to po raz pierwszy zdażyło się, aby lider rankingu prowadził w nim od stycznia do grudnia. Zwycięzcą rankingu ZŁOTEGO, został aktualny Mistrz Województwa Łódzkiego w Skokach Przez Przeszkody – SEBASTIAN BĄK, reprezentujący Stowarzyszenie R&S Stables. Po raz pierwsze również zdarzyło się, że na miejscach „medalowych”, po całym, długim sezonie mamy dwie zawodniczki ex aequo. Są nimi reprezentantki Łódzkiego Klubu Jeździeckiego, KLAUDIA SIUCIŃSKA i GABRIELA JANISZEWSKA, które gromadząc tyle samo punktów, zajęły w rankingu ZŁOTYM miejsce drugie.

WIKTOR HELBICH, reprezentujący Klub Jeźdizecki Salio, wspiął się na pierwsze miejsce rankingu SREBRNEGO w czerwcu br. i zdominował rywalizację, prowadząc do samego końca. Jedyną zawodniczką, która mogła i próbowała rywalizować o pierwsze miejsce jest DAGMARA ANTCZAK, zawodniczka Sportowego Klubu Jeździeckiego HORSEPROFI w Łodzi. O dalsze miejsca rankingu, toczyła się zacięta rywalizacja. Praktycznie każdy kolejny miesiąc przynosił duże zmiany na miejscach 3-7. Ostatecznie, trzecią zawodniczką sklasyfikowaną w rankingu SREBRNYM, jest NIKOLA KRĘGIELSKA (Tuszyński KJ Garbówek).

Do samego grudnia, największą niewiadomą stanowiły rozstrzygnięcia w rankingu BRĄZOWYM. Do ostatniego dnia zawodów regionalnych, organizowanych w tym roku, liczyliśmy dokładnie każdy zdobyty punkt, aby poznać właściwą kolejność na czołowych miejscach. Wygrała w nim MICHALINA DAŃCZAK (Stowarzyszenie R&S Stables), wyprzedzając jedynie o 30 punktów rankingowych, JAKUBA FLORCZAKA (KJ Janowice) i o kolejne 10 punktów GABRIELĘ RATAJSKĄ (KJ Salio).

Wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań jeździeckich, dziękujemy za rywalizację w całym roku i życzymy wielu sukcesów w sezonie 2021

Udostępnij: