Aktualności

1

Rankingi po 3/4 sezonu

Wrześniowe zawody regionalne nie zmieniły liderów rankingów jeźdźców OZJ w Łodzi, ale ostatnie zawody w Salio, przyniosły wiele przetasowań w zestawieniach. Halowa końcówka sezonu może być decydująca i przynieść duże przetasowania.

Czołówka rankingu ZŁOTEGO bez zmian. Prowadzi Ludmiła Siergiej-Krysztofiak (Klub Jeździecki Salio). Gabriela Janiszewska (R&S Stables) odrobiła stratę punktową do Julii Paradowskiej (SKJ Horseprofi) i obie zawodniczki zajmują aktualnie drugie miejsce.

Wiktoria Troć (KJ Salio), sukcesywnie powiększa przewagę nad rywalami w rankingu SREBRNYM, prowadząc z przewagą już 300 punktów nad drugą w zestawieniu Nikolą Kręgielską (TKJ Garbówek). Liderki goni Julia Chmaj (SKJ HORSEPROFI).

Najciekawiej wygląda rywalizacja w rankingu BRĄZOWYM. Prowadząca od dłuższego czasu Alicja Gabrysiak (Łódzki KJ) ma już tylko 20 punktów przewagi nad Antoniną Barzdo (KJ Zbyszko), która wskoczyła na drugie miejsce rankingu, wyprzedzając Ewę Machniewicz (R&S Stables). Mocno zapunktowali również kolejni zawodnicy w zestawieniu. Nic jeszcze nie jest pewne, a wspaniała rywalizacja potrwa pewno do samego końca sezonu 2019'

Zasady tworzenia rankingu

Czytaj całość

2019-09-30

#informacje

4

Egzamin na brązową i srebrną odznakę PZJ!

Łódzki Klub Jeździecki w dniu 4 października br. o godz. 14 organizuje egzamin na brązową i srebrną odznakę jeździecką PZJ.

Komisja egzaminacyjna:

  • Dorota Marchwicka,
  • Stanisław Marchwicki.

Termin zgłoszeń do 2 października br.  na adres e-mail: lkj@lodz.pl, kontakt telefoniczny 501829204 lub 42 659 04 19. W zgłoszeniach należy podać rodzaj odznaki i na jakim koniu, imię i nazwisko, pesel, miejsce urodzenia, adres zamieszkania. Zapraszamy!

Czytaj całość

2019-09-19

#odznaki

2

"ŁÓDZKIE" MEDALE MISTRZOSTW POLSKI

Aleksandra Szulc (KJ Golden Dream) - WICEMISTRZYNIĄ POLSKI W UJEŻDŻENIU

Klara Kozioł (TKJ Garbówek) SREBRNĄ MEDALISTKĄ Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody w kategorii Dzieci (grupa I)

GRATULUJEMY

Czytaj całość

2019-09-15

#zawody

1

Odwołane zawody w Gajewnikach

Z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń, organizator (Stajnia Gajewniki) odwołał zawody regionalne w skokach przez przeszkody, zaplanowane na najbliższy weekend.

Czytaj całość

2019-09-13

#informacje

1

Odeszła Kalina Wyszyńska

1 września 2019 roku zmarła Kalina Wyszyńska - wieloletni sędzia i działacz Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, dr nauk biologicznych, były pracownik Instytutu Medycyny Pracy.  Kalina uprawnienia sędziowskie uzyskała w 1975 roku i od tego czasu była czynnym sędzią zarówno w naszym okręgu, jak również na wielu zawodach w całym kraju. Posiadała klasę P w trzech dyscyplinach: skokach, ujeżdżeniu i wkkw. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku przez wiele lat była najpierw członkiem, a następnie przez dwie kadencje Przewodniczącą Kolegium Sędziów OZJ  Łódź.   Wychowała i wypromowała wielu sędziów naszego okręgu chętnie dzieląc się z nimi swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Zawsze otwarta, miła i pomocna.  Po raz ostatni pracowała w składzie ekipy sędziowskiej  w miejscu, z którym była związana w sposób szczególny w maju 2010 roku podczas ZO  o Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Bogusławice były dla niej miejscem wyjątkowym, bo to tutaj pod koniec lat sześćdziesiątych na obozie studenckim zaczęła się Jej przygoda z końmi i jazdą konną. To tutaj poznała wiele koleżanek i wielu kolegów zarażonych jak Ona konnym bakcylem. Znajomości te i przyjażnie utrzymywała przez lata.     

Pogrzeb odbędzie się 9 września 2019 r. o godz. 12.30  na Starym Cmentarzu w Łodzi ul. Ogrodowa 43.  

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.

   

 

Czytaj całość

2019-09-03

#informacje

2

Propozycje MWŁ w Ujeżdżeniu, Walewice 2019'

Czas na trzecią i ostatnią w tym sezonie odsłonę Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Po sportowych rajdach konnych i skokach przez przeszkody, o tytuły mistrzowskie, powalczą najlepsi specjaliści od ujeżdżenia.

To trzecie i ostatnie w tym sezonie zawody mistrzowskie województwia łódzkiego. Po rajdach i skokach, czas na najlepszych specjalistów od ujeżdżenia. 

Propozycje zawodów są już dostępne na naszej stornie.

 

Patronem honorowym Mistrzostw, jest Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Grzegorz Schreiber.
#lodzkie #łódzkie #promujelodzkie #lodzkiszlakkonny#lodzkienaweekend 
@promujelodzkie Aktywne Łódzkie

 
Czytaj całość

2019-08-19

#zawody