Aktualności

1

Zalecenia i porady dla ośrodków jeździeckich

Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej, opracował przystępny przewodnik (w załączeniu), który pomoże naszemu środowisku sprawnie poruszać się wśród dynamicznie zmienianych przepisach, w związku z aktualną sytuacją w kraju. Po kolejnych zmianach wprowadzanych zmianach, informacje będą aktualizowane.

Czytaj całość

2020-05-11

#informacje

1

Raport OZWBJ; Covid-19

W załączeniu prezentujemy RAPORT Ogólnopolskiego Zespołu Wsparcia Branży Jeździeckiej, powstały przy współpracy z Okręgowymi Związkami Jeździeckimi, obrazujący wpływ pandemii na funkcjonowanie ośrodków jeździeckich i stajni w Polsce. Raport zawiera opis problemów, potrzeb oraz propozycje rozwiązań.

Czytaj całość

2020-04-29

#informacje

1

Działania pomocowe dla ośrodków jeździeckich

W związku z zaistniałą w kraju sytuacją (pandemia COVID-19), zachodzi konieczność przygotowania strategii działań wspierających stajnie i ośrodki jeździeckie w najbliższych miesiącach.
Niniejsza ankieta ma posłużyć oszacowaniu wpływu wprowadzonych restrykcji na działalność i przychody naszej branży, tak abyśmy mogli się starać o wsparcie ze strony rządowej lub samorządowej. Ankietę opracowało województwo małopolskie, natomiast WMZJ zajmie się przygotowaniem raportu końcowego. Przy pomocy wszystkich regionów możemy RAZEM zdziałać więcej.

Czytaj całość

2020-04-20

#informacje

1

Apel o pomoc dla koni i łódzkiego jeździectwa

W imieniu Zarządu Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi oraz całego środowiska jeździeckiego w województwie, Prezes Zarządu OZJ w Łodzi Tomasz Paradowski, przesłał pisma do władz Miasta Łodzi oraz województwa, wyjaśniające trudną sytuację, w jakiej znalazło się łódzkie jeździectwo, w związku z obecną sytuacją w kraju. Liczymy na to, że lokalne władze pochylą się nad problemem branży jeździeckiej oraz znajdą możliwości i środki finansowe, które pozwolą przetrwać ten trudny okres.

Adresatami pism zostali:
Pani Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi

Pan Grzegorz Schreiber - Marszałek Województwa Łódzkiego

Pan Adam Bocheński - Wojewoda Łódzki

Czytaj całość

2020-04-04

#informacje

1

POMOC dla jeździectwa - pismo(!)

Szanowni Państwo

W związku z sytuacją w kraju (COVID-19), przedstawiamy wzór PISMA (wersja do ewentualnej edycji, w miarę lokalnych potrzeb), który może ułatwić Państwu staranie się o udzielenie pomocy przez gminy na terenie których działają  kuby z terenu województwa łódzkiego. Ze swej strony (Zarząd OZJ w Łodzi), występujemy do Wojewody i Marszałka o wsparcie w związku z trudną sytuacją spowodowana epidemią coronowirusa.

Zarząd OZJ w Łodzi, włączył się w działanie akcji #wzjrazem, mającej na celu, uzyskanie pomocy dla środowiska jeździeckiego w związku ze skutkami epidemii koronawirusa. W miarę możliwości, będziemy udzielali wszelkiego możliwego wsparcia, wszystkim członkom OZJ, którzy znajdą się w trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem (COVID-19). W przedmiotowej sprawie można zwracać się z uwagami/wnioskami/potrzebami, na adres naszej skrzynki e-mail: ozj@ozj-lodz.pl

Życzymy wszystkim DUŻO ZDROWIA

Czytaj całość

2020-04-02

#informacje

2

Komunikat SO w Bogusławicach

Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją jesteśmy zmuszeni przełożyć zawody towarzyskie planowane w terminie 21-22 marca 2020 r. finał Halowego Powożeniowego Pucharu Bogusławic 2019/2020 oraz egzamin na Brązową Odznakę PZJ w Powożeniu. Nowy termin zostanie podany do informacji, gdy tylko sytuacja się ustabilizuje (wrzesień 2020).  Opłaty wniesione przez uczestników zawodów zostaną przeniesione na kolejne zawody lub na Państwa prośbę odesłane na konto. Prezes  Zarządu Stowarzyszenia Jeździeckiego "Napoleońska Zagroda" i Stada Ogierów w Bogusławicach

Czytaj całość

2020-03-12

#zawody